Po czym poznać, że facetowi zależy na znajomości?

Po czym poznać, że facetowi zależy na znajomości?

Agnieszka Strzelczyk
Agnieszka Strzelczyk Porady

Zakochałaś się w przystojnym mężczyźnie i marzy ci się, żeby wasza znajomość przerodziła się w coś więcej? Doskonale cię rozumiem! Rozpoznanie sygnałów, że facetowi zależy na dalszym rozwijaniu waszej relacji to nie lada wyzwanie. W tym artykule pomogę ci odczytać jego prawdziwe intencje, dzięki czemu nie będziesz się dłużej zastanawiać, co tak naprawdę się między wami dzieje.

Zwraca na ciebie uwagę

Jednym z pierwszych oznak, że facetowi na tobie zależy, jest to, że stara się przyciągnąć twoją uwagę. Może nieustannie rzucać żarty albo podejmować różne próby, żebyś się do niego odezwała lub zwróciła na niego uwagę. Jeśli zauważysz, że wydaje się trochę zdenerwowany w twojej obecności, to także dobry znak! Zdenerwowanie często świadczy o tym, że ta osoba bardzo mu się podoba.

Utrzymuje kontakt wzrokowy

Płonące spojrzenia to kolejny sygnał, że facet jest tobą zauroczony. Jeśli utrzymuje z tobą dłuższy kontakt wzrokowy, zwłaszcza patrząc ci prosto w oczy, to znak, że jest zainteresowany i chce poznać cię bliżej. Unikanie kontaktu wzrokowego z drugiej strony raczej świadczy o braku zainteresowania.

Stara się wypaść dobrze

Zobaczysz również, że facet który cię lubi będzie się starał zaimponować ci swoimi osiągnięciami, poczuciem humoru, inteligencją czy dobrymi manierami. Może się bardziej wysiliłować w rozmowie, żeby pokazać się z jak najlepszej strony. To jego sposób na to, żebyś go lepiej poznała i polubiła.

Jest ciekaw twojego życia

Jeśli naprawdę mu na tobie zależy, to na pewno będzie chciał dowiedzieć się o tobie jak najwięcej. Może zacząć cię wypytywać o twoje zainteresowania, plany na przyszłość, rodzinę itp. Szczere zainteresowanie twoją osobą to dobry znak, że chce, żebyście byli sobie bliżsi.

Pamięta drobne szczegóły

Zauważyłaś, że zapamiętuję nawet drobne rzeczy, o których kiedyś wspomniałaś? To bardzo dobry znak! Jeśli zwraca uwagę na takie detale i je zapamiętuje, to znaczy, że nie jest mu wszystko jedno i naprawdę się tobą interesuje.

Znajduje preteksty do spotkań

Kolejną oznaką, że facet chce się z tobą bliżej poznać, jest to, że zacznie aktywnie szukać pretekstów do spotkań. Może na przykład zaproponować wam wspólne wyjście gdzieś ze znajomymi albo po prostu zapytać, czy nie chciałabyś się z nim umówić na kawę. Jeśli wykazuje taką inicjatywę, to jasny sygnał, że chce spędzać z tobą więcej czasu.

Jest czuły i opiekuńczy

Mężczyźni, którym naprawdę zależy, często okazują swoje uczucia poprzez gesty troski i opiekuńczości. Może zacząć się o ciebie troszczyć w drobnych gestach, takich jak podanie ręki przy przechodzeniu przez ulicę lub ściągnięcie z ciebie żakietu, gdy jest ci za gorąco. To jego nieświadomy sposób na okazanie, że mu na tobie zależy.

Nie może się doczekać kolejnego spotkania

Jeśli po jakimś waszym spotkaniu od razu zaproponuje następny wspólny wypad, to znak, że naprawdę dobrze się z tobą czuje i po prostu nie może doczekać się, kiedy znów się zobaczycie. Takie niecierpliwe wyczekiwanie na kolejną randkę jest oznaką, że jesteś dla niego bardzo ważna.

Stara się wyglądać dobrze

Zwróć uwagę, czy zaczął się bardziej stroić i dbać o swój wygląd przy okazji waszych spotkań. Jeśli nagle zaczyna nosić ulubioną koszulę lub perfumy, które mu ślicznie pachną, może to znaczyć, że stara się specjalnie dla ciebie wyglądać lepiej. To bardzo słodki gest!

Dzieli się prywatnymi informacjami

Dzielenie się bardziej osobistymi informacjami ze swojego życia to znak zaufania i chęci zacieśnienia więzi między wami. Jeśli facet zaczyna ci opowiadać o czymś prywatnym, np. o rodzinie czy problemach w pracy, to dobra oznaka, że chce się z tobą zbliżyć.

Ciągle żartuje i śmieje się

Poczucie humoru i radośnie spędzany czas to również sygnał, że ktoś czuje się z tobą swobodnie i dobrze. Jeżeli mężczyzna, który ci się podoba, ciągle rzuca żartami i wyraźnie dobrze się bawi w twoim towarzystwie, to znak, że jest przy tobie prawdziwie sobą i czuje się komfortowo.

Mam nadzieję, że te wskazówki pomogą ci w rozszyfrować sygnały, czy facetowi rzeczywiście na tobie zależy! Pamiętaj jednak, że to dopiero początek drogi. Jeśli zauważysz pozytywne znaki z jego strony, warto spróbować razem przejść na kolejny etap. Daj mu znać prostym gestem lub słowem, że również jesteś nim zainteresowana. A potem już zostaje tylko uzbroić się w cierpliwość i pozwolić, by wasza relacja rozkwitła!