Jak pielęgnować farbowane włosy? 7 wskazówek

Jak pielęgnować farbowane włosy? 7 wskazówek

Kolorowe włosy są obecnie bardzo modne, ale farbowanie może być dużym wyzwaniem dla ich zdrowia. Farby do włosów często powodują wysuszenie, matowienie i przesuszenie kosmyków. Dlatego tak ważna jest odpowiednia pielęgnacja farbowanych włosów, która przedłuży trwałość koloru i zapewni włosom piękny wygląd. Oto 7 wskazówek jak to zrobić.

Używaj szamponów i odżywek przeznaczonych dla farbowanych włosów

Tradycyjne szampony i odżywki mogą spowodować zbyt szybkie wypłukiwanie się koloru z włosów. Dlatego warto zaopatrzyć się w kosmetyki do pielęgnacji koloryzowanych włosów. Zawierają one składniki chroniące kolor i zapobiegające jegomatowieniu.

Ogranicz używanie gorącej wody

Gorąca woda powoduje wysuszanie włosów, a zwłaszcza tych farbowanych. Staraj się myć głowę letnią wodą i unikaj zbyt długiego prysznicowania. Po umyciu dobrze przepłucz włosy zimną wodą, aby zamknąć łuski włosa i nadać im blasku.

Stosuj maseczki odżywcze

Maseczki do włosów to gęste, odżywcze preparaty, które głęboko nawilżają i regenerują włosy. Wybieraj te przeznaczone dla włosów farbowanych i stosuj raz w tygodniu lub częściej, jeśli Twoje kosmyki są bardzo przesuszone.

Cyklicznie wykonuj zabiegi wzmacniające

Oprócz maseczek odżywczych, co jakiś czas warto zafundować swoim włosom bardziej intensywną kurację regenerującą. Takie zabiegi wzmacniają strukturę włosa i przywracają jego zdrowy wygląd. Pamiętaj, aby wybierać preparaty bezpieczne dla włosów farbowanych.

Chroń włosy przed promieniami UV

Promienie słoneczne nie tylko wysuszają włosy, ale także przyśpieszają blaknięcie koloru. Dlatego na słońcu zawsze zakładaj kapelusz lub chustę chroniącą Twoją fryzurę. Możesz też używać kosmetyków z filtrami UV.

Unikaj gorących narzędzi fryzjerskich

Suszarki, lokówki i prostownice to urządzenia, które na dłuższą metę szkodzą włosom, zwłaszcza farbowanym i mogą powodować ich osłabienie, a tym samym wypadanie włosów. Staraj się ograniczyć ich używanie i zawsze stosuj preparaty termoochronne.

Nie farbuj zbyt często

Im rzadziej farbujesz włosy, tym lepiej dla ich kondycji. Staraj się wydłużać okres między kolejnymi koloryzacjami. A kiedy już nadejdzie czas na odświeżenie koloru, najlepiej oddaj się w ręce profesjonalisty.

Stosując się do tych 7 wskazówek pielęgnacji farbowanych włosów, utrzymasz ich piękny, żywy kolor na dłużej. A przede wszystkim - zadbasz o zdrowie swoich kosmyków, które nawet po wielu latach będą wyglądać olśniewająco!